این روزها به مدد رشد و توسعه فناوری، مشاغل جدیدی وارد بازار کار شده‌اند. دورکاری دانشجویی، دیگر بدل به یکی از گزینه‌های عالی برای کسانی شده است که شرایط محدودتری دارند. اما دورکاری دانشجویی چیست و راه‌های ورود به آن چگونه است؟

دانشجویان دسته‌ای از افراد هستند که محدودیت بیشتری از نظر مکانی و زمانی دارند و مشاغلی که امکان دورکاری را برای‌ آن‌ها فراهم می‌کنند، گزینه‌ای بسیار عالی برای کسب درآمد خواهد بود.

دورکاری دانشجویی ؛ ۵ شغل مناسب برای دانشجوها

پس اگر دانشجو هستید، دست روی دست نگذارید و از والدین‌تان طلب پول توجیبی نکنید، ۵ شغل با روش دورکاری دانشجویی را مطالعه کنید و ایده بگیرید. در ادامه ۵ شغل با روش دورکاری دانشجویی عالی برای دانشجویان مطرح شده است، با ما همراه باشید:

۱. تدریس خصوصی آنلاین

دورکاری دانشجویی در تمام نقاط جوان مرسوم است. روش تدریس از راه دور و با استفاده از امکانات شبکه‌های اجتماعی، روز به روز رو به افزایش است. به کمک پیشرفت فناوری، عنوانی تازه به مشاغل ممکن و شدنی در حیطه دورکاری دانشجویی اضافه شده است. این روزها دانشجویان می‌توانند دورادور به تمامی پایه‌های تحصیلی که توان تدریس‌شان را دارند، آموزش بدهند.

این کار علاوه بر فعالیتی مفید که به دیگران یاری می‌رساند، امکان کسب درآمد را نیز فراهم می‌کند. این شغل از مشاغل دورکاری دانشجویی را می‌توانید به طور انفرادی و یا در همراهی با شرکتی که خدمات تدریس آنلاین ارائه می‌دهد، پیش ببرید.

بعضی از شرکت‌ها با ارائه این خدمات از شما مدارک یا تجارب خاصی طلب می‌کنند. اگر به طور انفرادی این کار را انجام بدهید دیگر از محدودیت‌هایی که شرکت‌ها برای‌تان اعمال می‌کنند، بی‌نیاز خواهید بود. فقط کافی است تا به دروسی که ارائه می‌دهید مسلط باشید و چند شاگرد خوب برای خود پیدا کنید.

اگر بتوانید از اطلاعات و توانایی خود در درس‌های سالیان گذشته‌تان بهره ببرید، هم شخصی دیگر را به بهترین شکل ممکن یازی می‌کنید و هم درآمد کسب خواهید کرد.

⁣پارس فریلنسر به شما (( مهندسین،پیمانکاران،متخصصین و فریلنسرها )) کمک می کند تا مشتریان جدید پیدا کنید و کسب و کار خود را رشد دهید.

۲. نویسنده مستقل

اگر با قلم رابطه خوبی دارید، نویسندگی به راحتی می‌تواند یکی از گزینه‌های شما برای دورکاری دانشجویی باشد. اگر ذوق و قریحه خوبی در نوشتن دارید و سوابقی نیز در این زمینه داشته باشید، به راحتی می‌توانید به نویسنده‌ای مستقل بدل بشوید که با انتشارات، سایت‌های گوناگون و… کار می‌کند.

برای نوشتن و تولید محتوا می‌توانید با مجلات و نشریان مختلف کاغذی و اینترنتی همکاری خود را آغاز کنید. در ابتدای کار شاید چندان رقم پرداختی بالایی نداشته باشید اما با گذشت زمان و نشان دادن کیفیت و تمایز در کارتان، این رقم بهبود پیدا خواهد کرد. نوشتن یکی از بهترین گزینه‌ها از میان مشاغل دورکاری دانشجویی است.

۳. طراحی وب‌سایت

در دنیای امروز یکی از مؤلفه‌های اصلی پیروزی هر شرکت و کسب‌وکاری داشتن وبسایتی زیبا، کاربردی است. وب‌سایتی که کاربران به خوبی و آسانی با آن ارتباط برقرار کنند. هزینه راه‌اندازی وب‌سایت‌های حرفه‌ای بسیار زیاد است.

استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوپا، بودجه لازم برای راه‌اندازی و توسعه وب‌سایت‌های باکیفیت را ندارند. این‌جا دقیقا نقطه ورود شما است. به عنوان دانشجویی که تجربه زیادی ندارید، به راحتی از جانب این کسب‌وکارهای کوچک برای همکاری جذب خواهید شد.

به مدد دوره‌های آنلاین آموزشی و منابع گوناگونی که در دسترس است، می‌توانید این مهارت و دانش را کسب کنید و آن را بدل به شغلی عالی کنید. برای این دورکاری دانشجویی، باید رزومه‌ای ترتیب بدهید و در آن با قرار دادن نمونه کارها و سوابق‌ خود، بازاریابی کنید. بازاریابی و تبلیغات بخش مهمی از هر فعالیت و کسب‌وکاری است.

برای خود پایگاهی ترتیب بدهید و نمونه کارها و سفارشاتی را که تا کنون به انجام رسانده و تحویل داده‌اید را در آن قرار بدهید. مطمئن باشید که از این کار پشیمان نخواهید شد.

۴. ترجمه

همه می‌دانید که مزایای دانستن زبان‌های مختلف بی‌شمار است. این دانش و مهارت علاوه بر اینکه به شادابی ذهن و زبان شما کمک می‌کند و مغزتان را به شدت فعال نگه می‌دارد، به شما امکانات بی‌نظیری مانند گشترش ارتباطات بین‌المللی، یافتن مشاغل بین‌المللی و هم‌چنین دورکاری دانشجویی به عنوان مترجم می‌دهد.

اگر بتوانید زبان‌های زنده و کاربردی دنیا را به خوبی و مهارت صحبت کنید، در دوران دانشجویی امکان دورکاری خواهید داشت. این‌روزها خدمات ترجمه فقط محدود به چند شرکت معتبر و معروف نیست و به سادگی می‌توانید از این توانایی خود پول و کسب درآمد کنید.

دانستن زیان‌های بیگانه به شما کمک می‌کند تا اطلاعات‌تان در حیطه‌های مختلف به شدت بالا برود و فرصت‌های شغلی خوبی داشته باشید. فرصت‌های شغلی مختلفی که حتی در قالب دورکاری دانشجویی نیز برای‌تان درآمدی معقول به ارمغان می‌آورند.

۵. وارد کردن داده

شاید این کار برای شما از نظر روانی چندان راضی‌کننده نباشد و شغل مهمی به شما نیاید اما به راحتی با این مورد از دورکاری دانشجویی می‌توانید درآمد کسب کنید. به هر حال این مشاغل در دوران دانشجویی دائمی نیستند و تنها به شما کمک می‌کنند تا بتوانید مخارج خود را تأمین کنید.

برای انجام این کار یعنی وارد کردن داده‌ها در نرم‌‌افزارهای مخصوص، باید دقت، صحت و مهارت در تایپ کردن داشته باشید. باید یارانه‌ای نیز در اختیار داشته باشید تا بتوانید با آن پروژه‌هایی که به شما محول می‌شوند را انجام بدهید. اگر چه این دورکاری دانشجویی، ایده‌آل‌ترین انتخاب ممکن نیست اما می‌تواند راهی برای ذخیره یا تأمین مخارج شما باشد.

اگر دانشجو هستید و هنوز خرجی‌تان را شخص دیگری تأمین می‌کند، باید زودتر آستین‌ها را بالا بزنید و دست به کار بشوید. دورکاری دانشجویی تمام بهانه‌های شما برای کار نکردن را از بین می‌برد. دیگر نمی‌توانید از فرصت‌هایی حرف بزنید که به واسطه اشتغال به تحصیل از دست می‌روند.

یادتان باشد برای یافتن شغل، این شما هستید که باید جست‌وجو کنید و تلاش‌های خود برای استفاده از مهارت‌هایی را که می‌دانید به کار بگیرید. دورکاری دانشجویی ظرفیت خوبی برای کسب تجربه و پول در اختیار شما می‌گذارد. علاو بر این‌ها باعث می‌شود که چندان با بازار کار بیگانه نباشید.

پس زمانی‌که فارغ‌التحصیل شدید، با دست پر و تجربه بیشتری نسبت به دیگران به دنبال کار مورد علاقه‌تان خواهید رفت و بازار کار نیز شما را بهتر می‌پذیرد. اگر خوش شانس باشید و خوب کار کنید، حتی منبعی ذخیره و پس‌انداز نیز به دست می‌آورید و از سایر دوستان خود در دوران دانشجویی و پس از آن چند قدم جلوتر خواهید بود.

زودتر دست به کار شوید و دورکاری را آغاز کنید. خدمات و سرویس های خود را ارائه دهید یا پروژه ها را از راه دور انجام دهید.

منبع : پیمنت 24

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید